فرآوری قراضه آهن


فرآوری قراضه

انرژی یکی از اساسی ترین نیاز های راه اندازی صنعت است و صرفه جویی در مصرف و جلوگیری از اتلاف آن می تواند به توسعه صنعت و تولید بیشتر به خصوص در کوره های ذوب برقی کمک نماید. برای تحقق این مهم راهکارهایی اندیشیده شده که یکی از آنها استفاده از آهن قراضه با کیفیت و چگالی بالا در کوره های القایی است .

از این رو معمولا در کنار کارخانه ذوب و ریخته گری کارگاهی جهت تبدیل قراضه های متفرقه و گوناگون به قراضه های با کیفیت بالا و چگالی زیاد ایجاد می شود .

در کارگاه فرآوری قراضه از ماشین آلاتی مثل چنگ های مکانیکی جهت تفکیک انواع قراضه , دستگاه های خرد کن قراضه , دستگاه های پرس هیدرولیکی و گیوتین ها استفاده می شود .

قراضه های ورودی به محل کارگاه قراضه , ابتدا توسط چنگ های مکانیکی از یکدیگر تفکیک شده و به دسته های : قراضه های سبک و پروفیل ها , قراضه نیمه سنگین بزرگ , قراضه های سنگین بزرگ و قراضه های ریز و سنگین تقسیم می شوند .

قراضه های سبک و پروفیل ها که دارای چگالی کمی هستند به محل دستگاه های پرس هیدرولیک برده شده و به صورت مکعب های فشرده شده با چگالی بالاتر در می آیند و در اندازه هایی که قابلیت شارژ در داخل کوره های القایی را داشته باشند بریده شده و جهت ذوب آماده می گردند .بدیهی است افزایش چگالی قراضه باعث افزایش راندمان کوره های القایی و در نتیجه کاهش اتلاف انرژی می گردد .

قراضه های نیمه سنگین بزرگ , ابتدا وارد ماشین خرد کن قراضه شده و بعد از قیچی و خرد شدن مجددا به دستگاه های پرس منتقل شده و پرس می شوند .

قراضه های سنگین بزرگ نیز توسط دستگاه های برش هوا گاز به قطعات کوچکتر تقسیم شده تا بسته به اندازه کوره القایی قابل استفاده برای شارژ در کوره گردند .

در محل کارگاه فرآوری قراضه عملیات تفکیک قراضه های آهنی از سایر ضایعات مانند انواع لاستیک ها و پلاستیک ها , سنگ ها و دیر گدازها , قراضه های قابل انفجار و ... نیز انجام می شود .

بدیهی است با عملیات فرآوری قراضه و بهینه سازی کیفیت و کمیت چگالی قراضه می توان توان الکتریکی کوره ها را تا بیش از 30% افزایش داد .